Bize ulaşın: info@easydanismanlik.com

Ev Sahibi


KURULUŞ

EASY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve Kariyer Planlama Ltd. Şti., 1960’lı yıllarda kurulup, bugüne kadar eğitim sektöründe var olmuş ve faaliyet göstermiş en köklü ve saygın kuruluşlardan olan Ankara Kültür Ltd. Şirketinin devamıdır. Ankara Kültür, Ankara’daki en eski Üniversitelerin ilk Fakültelerini kurmuş olan şirkettir. Ankara Kültür Ltd. Şti, zaten eğitim odaklı olan faaliyet alanına, 2006 senesinde günümüzde çok önem kazanmış olan yurtdışı eğitim kolunu da dâhil etmiş olup, yoluna EASY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve Kariyer Planlama Ltd. Şirketi olarak 6 senedir başarı ile devam etmektedir.

KURUCU

EASY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve Kariyer Planlama Ltd. Şirketinin kurucusu olan Tuğçe ATAKAN 1977 doğumludur. 1994 TED Ankara Koleji mezunu olan Atakan, İngilizce İktisat alanındaki lisans eğitimini 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yurtdışı eğitim sektöründe bugün kendine etkili bir yer edinmiş ve ün salmış olan firmanın ilk tohumlarını İngiltere’de University of Hertfordshire MBA programı dahilinde hazırladığı “Türkiye’de yurtdışı eğitim sektörü ve sektördeki hizmet kalitesi” isimli tezi ile atmıştır. Ödüle layık görülmüş olan bu tez şu anda ilgili üniversite kütüphanesinde örnek tezler arasında yayımlanmaktadır.

Kurucu Atakan firmadaki tüm yöneticilik yetki ve sorumluluklarının yanı sıra öğrencileri ile birebir iletişim kurabildiği eğitim danışmanlığını da bizzat üstlenmiştir. Öğrencilerin hangi yaş ve konumda olursa olsun, ne istediklerini tam olarak analiz edip anlayarak, talebe ve kişiye uygun okul ve program ile eşleştirme yapabilme yetisi EASY Hizmet farkını ortaya çıkarmış, öğrenciye özel hizmetin layığı ile sunulmasını sağlamış ve verilen hizmetin kalitesine her zaman ek değer katmıştır. Bu durum firma kültürü olarak yer bulmuştur ve günümüze bu şekilde gelmiştir.

KURUMSAL BELGE VE SERTIFIKALAR

Firma 2008 yılında British Council/ Education UK tarafından onaylı İngiltere Eğitim Danışmanlığı sertifikasyonuna layık görülmüştür. İngiltere’de eğitim konusunda danışmanlık yapan kişilerin bu konudaki derin bilgi, deneyim ve uzmanlıklarına işaret etmekte ve simgelemekte olan sertifikasyon dönemin İngiliz Konsolosundan alınmıştır. Söz konusu sertifikasyona Türkiye’de bu sene itibariyle bile ancak sayılı eğitim danışmanı sahip bulunmaktadır. http://www.britishcouncil.org/eumd-turkey-education-uk-newsletter-april-2008

2011 senesinde yaptığı English UK üyelik başvurusu da EASY’nin yabancı okul referansları, deneyimleri ve sektördeki projelere katılımı ve danışmanlık alanındaki başarıları sayesinde temsilcilerce onaylanmış olup firma Kasım,2011 de English UK ortak acentesi olarak kayıtlara geçmiştir. www.englishuk.com/en/finder/agency-finder/find-an-agency.

HIZMETLER ve KONUM

EASY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ofisi uzun senelerdir Ankara Kızılay’da aynı konumda ve çok merkezi bir noktada bulunmaktadır. Firma Ankara merkezli olmasına rağmen, hizmetleri Ankara ile sınırlı olmayıp, Türkiye çapında yaygındır. EASY’nin ünü öğrenci referansları sayesinde Türkiye çapında yayılmaya devam etmektedir

Diğer tarafta Firma dünya çapında da çok saygın ve kendi alanında tanınmış okul, kurum ve kuruluşlar ile uzun süredir işbirliği içinde olup, 7den 70’e danışanlarına yurtdışında dil eğitimi, sertifika, lisans, yüksek lisans, doktora, staj, yaz okulları, dil+aktivite programları vb gibi çok çeşitli program alternatifleri sunabilmektedir.

PAZARDAKİ YERİ

Firma kurulusundan bu yana bireysel ilgiyi her zaman hizmetinin odak noktasına koymuştur. Baştan sona kadar kişiye özel olarak ve çok detaylı yapılan analizler ve titiz yaklaşımlar doğrultusunda yapılan etkili ve başarılı öğrenci-yurtdışı eğitim programı eşleştirmeleri seneler boyunca hizmet kalitesini ve memnuniyeti beraberinde getirmiştir. Firmanın şimdiye kadar elde ettiği ün ve başarılarındaki en önemli etken hizmet sürecinde etkili şekilde kurulan empati, bireylerin eğitim ve kariyer plan ve hedefleri doğrultusunda verilen danışmanlık ve memnuniyet odaklı hizmet yaklaşımıdır.

Firma sayısız öğrenci referanslarının yanı sıra yabancı ve Türk okul ve kurum referansları ile de sektördeki ününe ün katmaktadır. Dürüst, içten, etik, saygılı, hatasız ve çözüm odaklı iş anlayışı EASY’i yurtdışındaki okulların gözünde ön sıralara oturtmuş, sektörde çok farklı bir noktaya konumlamış ve vazgeçilmez kılmıştır

EASY kurulduğundan bu yana yıllık belirlediği hedef ve amaçlar doğrultusunda hareket ederek gelişim göstermektedir. EASY için gelişimin ne kadar hızlı olduğu değil, sağlam adımlarla, kök salarak, ne kadar etkili gelişim gösterdiği önemlidir. Bu gelişiminde ise en büyük etken memnuniyet verici öğrenci, veli, Yurtdışı ve Yurtiçi okul ve kurum referansları olmaktadır.

EASY’nin bugüne gelmesinde işbirliği içinde olduğu çok değerli kurum yetkilileri, yöneticileri ve yabancı okul temsilcilerinin büyük katkıları bulunmaktadır. Firmanın sektördeki birçok firmadan farklı olan etik, dürüst, içten hizmet anlayışı ve yaklaşımının bu kişi ve kurumlarca fark edilip, sektördeki diğer kurum temsilcileri ve yabancı okullara olumlu referansları ile tanıtılması firmayı hep daha ileri götürmüştür.

EASY deneyimini yaşamış olan öğrenciler ve veliler de uzun senelerdir deneyimlerini ve memnuniyetlerini çevreleri, aileleri ve arkadaşları ile paylaşarak sürekli olarak yeni EASY öğrencileri yaratmaktadırlar.

EASY, markasını hem iç hem de dış pazarda başarılı, kaliteli, güvenilir, sorumlu ve dürüst politikaları ile konumlandırmıştır ve tarihten gelen ününü yeni ismi ile sürdürmeye devam etmektedir

FAALIYETLER

EASY sektörde en gelişimci, yenilikçi ve takipçi firmalardan olmuştur. Kurulduğu seneden bu yana Türkiye’de gerçekleştirilen IEFT, A2, Educaturk gibi birçok yurtdışı eğitim fuarına anlaşmalı olduğu okullarının temsilcisi sıfatıyla katılmanın yanı sıra, yurtdışında gerçekleştirilen okul-acente proje çalışmaları, okul-kampus tanıtım gezileri ve seminerlerine de sürekli dahil olarak sektörün can damarında hizmet vermektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com